Bugün Tarih - 16.02.2021

Yakın Doğu Üniversitesi

ADRES
Yakın Doğu Bulvarı PK: 99138 Lefkoşa / KKTC
TELEFON
+90 (392) 680 20 00
FAKS
+90 (392) 223 64 61
WEBSİTE
www.neu.edu.tr
FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

Lefkoşa’da 1988 yılında eğitim hayatına merhaba diyen, Kktc eğitim kurumları içerisinde önder olan ve başkent Lefkoşa’da yüksek düzeyde kaliteli eğitim veren Yakın Doğu Üniversitesi eğitim kadrosuyla da zirvededir.

Yakın Doğu Üniversitesi

118 ulusal ve uluslararası kuruluşa tam üye olan neu, bunun yanında (EUA), UNESCO bünyesindeki Dünya Üniversiteler Birliği’ne, İslam Dünyası Üniversiteler Federasyonu’na (FUIW), Uluslararası Saygın Medikal Akreditasyon Sistemi (JCI), Avrupa Üniversiteler Birliği’ne (IAU) ve Uluslararası Mühendislik Eğitimi Topluluğu (IGIP)’a üyedir. Yakın Doğu Ailesi en küçük yaştan en büyük yaşa kadar eğitim alanında iç içe yaşayan bir bütünü oluşturmaktadır. Faküteler, enstitüler, yüksekokullar, neu hastanesi (Yakın Doğu Hastanesi), laboratuvarları, bilgisayar merkezleri, atölyeleri, Kktc eğitim alanında büyük katkı sağlayan kütüphanesi, olimpik kapalı yüzme havuzu, yurtları, Yakın Doğu Kreş, okul Öncesi ve İlkokulu, Koleji, sportif ve sosyal tesisleri ve YDÜ-IBM İleri Araştırmalar Merkezi ile en kapsamlı Kıbrıs eğitim kampüsüdür. Toplamda 19 Fakülte, 220 lisans ve önlisans, 218 master ve doktora programı, veren 8 enstitü, 3 yüksekokul, 4 meslek yüksekokulu, 3 okul ve 28 araştırma merkeziyle en yüksek kalitede bireyler yetiştirmektedir. Tüm fakülte ve bilgi almak istediğiniz her birim için yakın doğu üniversitesi telofon hatlarından anında bilgi alabilirsiniz.

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi

Yakın Doğu Hastanesi 2010 yılında inşa edilmiş olup, o günden bu güne kadar Kıbrıs’ın en kapsamlı ve en prestijli haztanesi olmayı başarmıştır. KKTC’de birçok ilklerin ve yeniliklerin öncüsü olan Yakın Doğu en ileri teknoloji ile donatmış olduğu Hastane binasında gerek KKTC halkına gerekse Türkiye ve dünya üzerinde yaşayan her kişiye en üst dizeyde sağlık dağıtmayı hedeflemektedir. Kıbrıs eğitim kurumları içerisinde bir ilki gerçekleştirerek yüksek düzeyde her türlü tıbbi donanıma sahip dev bir hastaneyi hem bünyesinde bulunan neu tıp fakültesi öğretim üyeleri ve öğrencilerine uygulama alanı olarak hem de tüm Kıbrıs halkına sağlık alanında her türlü imkan ve olanakları sağlayacak bir hizmet dağıtmaktadır. Kktc üniversiteleri içinde bu alanda da çok özel bir katkısı vardır.

Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi

7 Ekim 2008 tarihinde eğitim yılına adım atmıştır. Evrensel etik ve tıp değerlerine bağlı, bilgili, yeterli, insanlığa hizmet amaçlı, hastalarına anlayışlı ve sağlıklı tıp öğrencileri yetiştirmektedir. Eğitim dili Türkçe ve İngilizcedir. Kıbrıs üniversiteleri içerisinde en prestijli üniversite olan Yakın Doğu Üniversitesi’nin en prestijli bölümlerindendir.

Yakın Doğu Üniversitesi
Yakın Doğu Üniversitesi

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN

FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ