Bugün Tarih - 13.02.2021

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi

ADRES
99258, Lefkoşa / Kuzey Kıbrıs
TELEFON
+90 392 671 1111
FAKS
+90 392 671 1130
WEBSİTE
www.ciu.edu.tr
FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

Eğitim hayatına 1997 yılında adım atan Ukü ilk eğitim hayatına 81 öğrenci ve 45 personel ile başlamıştı. Üzerinden yıllar geçerken bugün büyüyerek yükselen ve uluslararası alanda kaliteli eğitim programları ile adını söz ettiren bir Kıbrıs eğitim yuvası pozisyonundadır.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi

İsimini alışında Kıbrıs Adası’nın jeopolitik ve stratejik konumu ve uluslararası kimliği ilham olmuştur. Yabancı uyruklu birçok öğrenci adayının da Kıbrıs üniversiteleri içerisinde ilk sırada tercih etikleri ve birçok alanda ve bölümde bizzat tercih ettikleri bölümleri burada tercih etmeleri Ciu (Cyprus International Univercity) için de ayrı bir kıvanç kaynağıdır. Ülkemizde bulunan birçok Kktc üniversiteleri içerisinde eğitim yapısı, araştırma programları, çevre, kültür ve sosyal etkinlik ile de sürekli kendinden söz ettiren ve büyük bir alan içerisinde yer alan kampüste tamamen dev bir aile havasında geçirilen eğitim ve öğretim günleri tüm öğrencileri oldukça motive yapmaktadır. Kktc eğitim adasıdır ve bu eğitim kurumları içerisinde Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi kıbrıs eğitim kurumları çevresinde kalitede ve liderlikte öncülük yapan bir üniversitedir. Fakülteleri, yüksekokulları, enstitüleri, laboratuvarları, araştırma merkezleri ile büyük bir kampüs olan kurum ukü ulaşım servisleri ile de tüm şehir ulaşımında öğrencilere büyük bir kolaylık sağlamaktadır.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Akademik Takvim

KKTC ve TC vatandaşı olup eğitim almak isteyen öğrenciler Öğrenci Yerleştirme ve Burs Sıralama Sınavı’nda başarılı olup kazandıkları bölüme kayıt yaptırabilirler. Kayıt için KKTC öğrenci işleri müdürlüğü veya TC kayıt ve irtibat ofislerinden kayıtlarını yaptırabilirler. Tüm Kktce ğitim kurumları için farklılık gösteren akademik takvim bilgileri için Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Akademik takvim bilgilerini üniversitenin web sitesi olan www.ciu.edu.tr adresinden alabilir ve detayları buradan alabilirler. Ayrıca ukü etkinlik programlarını da her an takip edebilir bilgi alabilirsiniz.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi İletişim

Ukü Kıbrıs genelinde oldukça tercih edilen bir üniversite olduğu kadar Türkiye ve diğer ülkelerden de gelen birçok öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Dünyanın neresinde olursanız olun gerek internet üzerinden web sitesi aracılığı ile gerekse telefon veya tüm sosyal medya iletişim araçları ile anında ulaşabileceğiniz ve her konuda bilgi alabileceğiniz bir eğitim kurumudur.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN

FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ