Bugün Tarih - 11.02.2023

Şüpheli Bulduğunuz Linkleri Tıklamayın!

Çok uçuk vaatler ile tanıtım yaparak vatandaşların e-posta adreslerine şüpheli linkler göndererek oltalama diye bilinin bir yöntemle nitelikli dolandırıcılık işlemi gerçekleştiriyor.

Şüpheli Bulduğunuz Linkleri Tıklamayın!

Uzaktan satış yöntemi ile internet veya uydu televizyonu üzerinden kişileri dolandıran şebekelerden binlerce kişi mağdur duruma düşebiliyor. Bu tarz linklere sakın dokunmayın. Yaşam alanlarımızın büyük zamanını geçirdiğimiz web siteleri üzerinden, bilmeden siz de dolandırılabilirsiniz.

Şüpheli Bulduğunuz Linkleri Tıklamayın!

Kısa yoldan kazanç, sağlığına kavuşma veya değerinden çok düşük fiyatlarda ürün sahibi olabilme vaatleri ile uzaktan satış yöntemi ile bazı kişiler ve firmalar e-posta adresi veya hesaplara web sitesi linki göndererek oltalama denen yöntemle (phishing) insanları dolandırıyor. Tele Pazar yöntemi dışında sosyal medya kanallarında da bu yöntemi oldukça fazla kullanıyorlar. Çok uçuk vaatler ile tanıtım yaparak vatandaşların e-posta adreslerine şüpheli linkler göndererek oltalama diye bilinin bir yöntemle nitelikli dolandırıcılık işlemi gerçekleştiriyor. İnsanların çözümleyemediği sağlık sorunları, cinsel sorunlar ve fazla para kazanma zaaflarını kullanıp dolandıran bu şebekelere dikkatli olunması ve güvenilirliği kanıtlanmamış bu tarz yöntemlerden uzak durulması konusunda bilinçli davranıp etrafınızı bilinçlendirmeniz çok önemlidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ