Bugün Tarih - 12.02.2021

Stk’lar Vali Kahraman’ın Başkanlığında Bir Araya Geldi

Erzincan’da ilk, orta ve yüksek öğrenim öğrencilerinin yurt ve barınma sorunlarının tespiti, eğitim kalitesinin artırılmasına yönelik görüş alışverişlerinde…

KKTC Haberleri

Yazarın şu ana kadar yazılmış 54 makalesi bulunuyor.

Erzincan’da ilk, orta ve yüksek öğrenim öğrencilerinin yurt ve barınma sorunlarının tespiti, eğitim kalitesinin artırılmasına yönelik görüş alışverişlerinde bulunmak ve gelecekte bu konularda sivil toplum örgütleri ve iş adamlarınca Erzincan’da yapılacak olan yatırımları yönlendirmek amacıyla Erzincan Valisi Süleyman Kahraman’ın başkanlığında Türkiye’nin eğitimde hizmet sağlayan önemli sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla toplantı düzenlendi.

Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı tarafından düzenlenen programa Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Sinan Aksu, TÜRGEV Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, İlim Yayma Cemiyeti, İlim Yayma Vakfı, İmam Hatip Okulları Mezunları Ve Mensupları Derneği (ÖNDER), ENSAR Vakfı yöneticileri, ilimizde eğitim konusunda faaliyet gösteren kamu kurumlarının müdürleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Erzincan’ın diğer illere göre eğitim açısından başarı oranı, öğrencilerin yurt ve barınma sorunlarının değerlendirildiği toplantıda ayrıca ilgili sivil toplum kuruluşu temsilcileri tarafından ilimizdeki İmam Hatip okullarının ihtiyaç ve sorunları dile getirildi. Toplantıda bir konuşma yapan Vali Kahraman, toplantının ilimiz için hayırlı olmasını temenni ederek STK temsilcilerinin ilimizde bulunmasından dolayı duyduğu memnuniyetini ifade etti.

Eğitime yönelik hizmet yürüten sivil toplum kuruluşlarının yöneticilerinden oluşan heyet toplantının ardından Vali Kahraman ile birlikte Kemah ve Kemaliye ilçelerini ziyaret ederek eğitim tesislerinde incelemelerde bulundular, Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu ve ilçe kaymakamlarından eğitim kurumlarının sorunları, öğrencilerin barınma ihtiyaçları gibi konularda bilgi aldılar.

Kemaliye programında Doğa Tarihi Müzesinde de incelemelerde bulunan heyet burada müze içerisindeki toplantı salonunda düzenlenen toplantıda ilçenin eğitim durumu hakkında bilgi aldılar. Kemaliyeli hayırsever işadamı Hacı Ali Akın’ın da katıldığı toplantıda konuşan Vali Kahraman, Hacı Ali Akın’a eğitim alanında ilimize yaptığı yatırımlardan dolayı teşekkür ederek, Hacı Ali Akın’ın örnek bir hayırsever olduğunu belirterek uzun ömürler diledi. Kemaliye Hacı Ali Akın Meslek Yüksek Okulunun ziyaret edilmesinin ardından heyetin Erzincan’dan ayrıldığı belirtildi.

Kaynak: İHA

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ