Bugün Tarih - 14.02.2021

KKTC Alevi Kültür Merkezi Sivas Katliamını Anma Programı Düzenliyor

Üzerinden tam 26 yıl geçti. Sivas’ta Madımakta sonsuzluğa uğurladığımız canları anmak için 5 Temmuz cuma günü saat 20:00’da Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezinde olacağız.

KKTC Alevi Kültür Merkezi Sivas Katliamını Anma Programı Düzenliyor

2 Temmuz 1993, bir katliam tarihi olarak hafızalara kazındı. O gün, Pir Sultan Abdal Şenliklerine katılmak için Sivas’a giden aydınlarımızın, sanatçılarımızın, semah dönen, barış şiirleri okuyan gencecik bedenlerin gözler önünde yok ediliş günü. 2 Temmuz 1993’te 33 canımız kaldıkları otelin yakılması sonucu hayatını kaybetmişti. Olayda iki otel görevlisi de yaşamını yitirmiş, iki saldırgan da ölmüştü.

KKTC Alevi Kültür Merkezi Sivas Katliamını Anma Programı Düzenliyor

Bizler her yıl olduğu gibi bu yıl da Sivas Madımak’ta yitirdiğimiz canlarımızı anmak ve bu katliamı gerçekleştirenleri lanetlemek adına bir arada olacağız… Üzerinden tam 26 yıl geçti. Sivas’ta Madımakta sonsuzluğa uğurladığımız canları anmak için 5 Temmuz cuma günü saat 20:00’da Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezinde olacağız…

Gelin Canlar Bir olalım ve 2 Temmuz’da yitirdiğimiz canlarımızı hep birlikte analım…. Bir daha böyle katliamların yaşanmayacağı, barış ve kardeşlik dolu bir dünya yaşamak umuduyla tüm canlarımızı anma programına bekliyoruz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ