Bugün Tarih - 13.02.2021

Girne Amerikan Üniversitesi

ADRES
Karmi Campus, Karaoglanoglu - Girne / KKTC
TELEFON
+90 392 650 2000
WEBSİTE
www.gau.edu.tr
FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

1985 yılında kurulan ve yenilikçi çağdaş yaklaşımla gelişme gösteren Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) her geçen gün eğitim alanındaki çıtasını yükseltmektedir.

Girne Amerikan Üniversitesi

Büyük bir öğrenci potansiyeline sahip olan GAÜ 18.000’i aşan öğrenci sayısıyla ve her yıl daha da büyüyen başarı grafiğiyle tüm dünyada tanınan, 27 tane akreditasyona sahip olan, Türkiye Yüksek Öğrenim Kurumu (YÖK) tarafından tanınan Kıbrıs eğitim kurumudur. Sahip olacağınız diploma tüm dünyada geçerli olmakla beraber uluslararası üyelik ve akreditasyonları ile ve GAÜ paralel eğitim sistemiyle Girne dışında Karpaz, İstanbul, Canterbury ve Washington kampüslerinde eğitim vermektedir. Öğrenim görenlerin farklı kültürleri tanıyarak öğrenim görme deneyimleri kazanmak adına Hong Kong, Birleşik Krallıklar, Çek Cumhuriyeti, Beyaz Rusya, Rusya, ABD, Polonya, Hindistan, Pakistan, Kazakistan, Kırgızistan, Sri Lanka ve Türkiye’de eğitim ortaklıkları oluşturmuştur. Bu kapsamda fakülte ve öğrenci değişimleri yapılmaktadır. Kktc eğitim kurumları içerisinde bunun çok özel bir farklılığı vardır.

Girne Amerikan Üniversitesi Bölümleri

GAÜ, Kıbrıs üniversiteleri içinde öğrenci sayısına göre en yüksek doktoralı akademisyen sayısına sahip bir üniversitedir. Teknoloji ve öğretim yöntemlerinde en yüksek gelişmeleri kullanmaktadır. Kıbrıs eğitim kurumları içerisinde dijital kütüphane katkılarıyla kütüphane bilimini ön planda tutan tek üniversitedir. Bünyesinde barındırdığı fakülteler ise şunlardır; Eczacılık, İşletme, siyasal Bilimler, Hukuk, İletişim, Sağlık Bilimleri, mühendislik, Beşeri Bilimler, Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar ile Eğitim Fakültesi. Meslek yüksek okulları da birçok başarılı meslek insanı yetiştirmektedir. Kendi içinde birçok bölüme ayrılan meslek yüksek okulları da oldukça tercih edilen bölümler arasındadır. Örneğin Gaü muhasebe de bunlardan bir tanesidir. Kktc üniversiteleri içinde bu yönde de lider bir kurumdur.

Girne Amerikan Üniversitesi İletişim

Kıbrıs üniversitesi olan Amerikan Üniversitesi dünyanın her yerinden rahatlıkla iletişim sağlanabilecek ve tüm bilgileri alabilme kolaylığı yaşatacak bir Kktc eğitim kurumudur. Resmi web adresi www.gau.edu.tr size aklınızda olan her soruya cevap verecek nitelikte donatılmıştır. Merak ettiğiniz tüm akademik birimler, Gaü etkinlik programları, iletişim bilgileri ve kampüsten haberleri rahatlıkla takip edebilirdiniz.

Girne Amerikan Üniversitesi
Girne Amerikan Üniversitesi

Henüz video eklenmemiş.

Henüz harita eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN

FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ