Bugün Tarih - 13.02.2021

Doğu Akdeniz Üniversitesi

ADRES
Doğu Akdeniz Üniversitesi - Gazimağusa / KKTC
TELEFON
+90 392 630 11 11
WEBSİTE
www.emu.edu.tr
FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

KKTC’nin ilk ve tek Devlet üniversitesi olma özelliği taşıyan Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Kıbrıs üniversiteleri içinde birçok fakülte ve programlar alanında da ilkleri yaşatan bir eğitim kurumudur.

Doğu Akdeniz Üniversitesi

Doğu Akdeniz Üniversitesi 1979 yılında eğitim hayatına başlamış olup Kktc eğitim kurumları alanında da yüksek okul olarak bir ilke imza atmıştır. Üniversitenin tüm programları TC YÖK tarafından onaylıdır. Hedeflerini ve yüksek kalitedeki eğitim seviyesini her geçen gün artıran DAÜ bugün dünyanın 106 ülkesinden öğrenci barındırarak sayısını 20.000’ün üzerine taşımıştır. Eğitim elemanları 1.100’ün üzerinde olup 35 ülkeden eğitimci bir kadroya sahiptir. Bu rakam Kktc üniversiteleri içerisinde en yüksek öğrenci ve eğitimci barındırması açısından da rekor düzeydedir. Nitelikli öğretim elemanları, gelişmiş altyapısı, ingilizce eğitim verilen programlar, yabancı dil öğrenme fırsatı, öğrenci değişim programları ile dünyanın her bölgesinde geçerli olacak diploması ile uluslararası kariyerin başladığı bir üniversite konumundadır. Üniversite daü başvuru yapmak isteyenlere bilim ve teknolojinin kapılarını ardına kadar açmaktadır.

Doğu Akdeniz Üniversitesi Bölümleri

Doğu Akdeniz Üniversite’nde (DAÜ) 12 Fakülte yanında 5 yüksekokul, 108 ön lisans ile lisans,96 yüksek lisans ile doktora programı mevcuttur. Kıbrıs eğitim kurumları içerisinde bu rakam oldukça önem taşır. Bu da Kktc eğitim alanında DAÜ’nün ne kadar yüksek bir kalitede olduğunun göstergesidir. Tıp, eczacılık, Turizm, mimarlık, mühendislik, sağlık bilimleri, işletme ve ekonomi, iletişim, fen edebiyat, eğitim, diş hekimliği ve daü hukuk fakülteleri, yüksekokullar, yabancı diller ve ingilizce hazırlık okulu ile prestiji yüksek bir eğitim kurumudur. Kazanmış olduğunuz bölüme hiç tereddüt etmeden daü kayıt imkanlarını kullanarak rahatlıkla giriş yapabilirsiniz.

DAÜ Akademik Takvim

KKTC bir eğitim ülkesidir. Coğrafik yapısı ve kültürel alandaki gelişimi ile de bu Kktc eğitim sektöründe oldukça ilgi görmekte, dünyanın her yerinden ilk tercihler içinde Kıbrıs eğitim kurumları tercih edilmektedir. Tercihini KKTC’den ve DAÜ’den yana yapmak isteyen tüm öğrenci adayları Akademik takvimi takip ederek fakülteler, eğitim elemanları, bölümler hakkında bilgi ve tüm akademik gelişimleri rahatlıkla öğrenebilirler.

Doğu Akdeniz Üniversitesi
Doğu Akdeniz Üniversitesi

Henüz harita eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN

FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ