Bugün Tarih - 12.02.2021

Çocuğunuzun Telefonda Oynağı Oyunlara Dikkat Edin

Sinirlenip kulaklığını ve cep telefonunu fırlatarak “sizinle bir daha oynamayacağım, sizin yüzünüzden yenildim” diye bağıran Furkan kısa bir süre sonra yere yıkıldı.

Çocuğunuzun Telefonda Oynağı Oyunlara Dikkat Edin

Hindistan’ın Madya Predaş eyaletinde yaşayan 16 yaşındaki Furkan Kureyşi isimli çocuk 6 saat süreyle oynadığı “PUBG” adlı oyunu oynarken kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

Çocuğunuzun Telefonda Oynağı Oyunlara Dikkat Edin

PlayerUnknown’s Battlegrounds diye bilinen oyunu oynarken fenalaşan çocuk yere yıkıldı ve hastaneye kaldırılırken hayatını kaybetti. Ailesinden alınan bilgiye göre öğle yemeğinden sonra cep telefonunda PUBG oyunu oynamaya başlayan çocuk tam 6 saat boyunca oynamaya devam etti. Yere yığılmadan önce oynadığı oyuna sinirle bağırarak patlatın patlatın diye bağırıyordu. Sinirliydi ve oyunu oynadığı diğer arkadaşlarına bağırıyordu. Ailenin anlattıklarına göre sinirlenip kulaklığını ve cep telefonunu fırlatarak “sizinle bir daha oynamayacağım, sizin yüzünüzden yenildim” diye bağıran Furkan kısa bir süre sonra yere yıkıldı. Hemen hastaneye kaldırılmak istendi fakat yolda hayatını kaybetti. Doktorların açıklamasına göre çocuk hastaneye vardığında nabız durmuştu her türlü müdahale yapıldı fakat sonuç alınamadı denildi. Açıklamada oyunun yüksek adrenalin salgıladığını bunun da kalp krizini tetiklemiş olasılığının yüksek olabileceği ifade edildi. Bu tarz oyunlarında buna bezer ölüm nedenlerinde artış yaşanması önemli bir durum olup uzmanlar bu konularda dikkatli olmaları konusunda sürekli ailelere hitaben açıklamalar yapmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ